Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Stop cyberprzemocy

002-3W piątek 25 stycznia na zajęcia warsztatowe na temat bezpieczeństwa w sieci przyszła do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze klasa szósta ze SP nr 1wraz z wychowawczynią Martą Kozioł-Skrzypczak.

Cyberprzemoc to coś, co dużymi krokami wkracza nie tylko w życie dorosłych, ale też coraz młodszych osób, które aktywnie korzystają z dobrodziejstw internetu i możliwości jakie daje telefon komórkowy.

Szóstoklasiści podczas zajęć nie tylko obejrzeli film o nastoletniej Dominice, której kolega z klasy nakręcił film, gdy przebierała się w szatni przed lekcją wychowania fizycznego, a następnie rozpowszechnił go przez telefon i w sieci, ale także pracowali w grupach, zastanawiając się nad tym co spotkało w sieci bohaterów krótkich scenek rodzajowych. Młodzi ludzie wspólnie z bibliotekarką wypracowali też alfabet podstawowych zachowań, które pozwolą im na bezpieczne użytkowanie nowych mediów.

Na zakończenie spotkania wspólnie obejrzeliśmy pozytywne wypowiedzi znanych osób m.in. Krzysztofa Hołowczyca, Jana Meli, Patrycji Kazadi na temat internetu. Młodzi ludzie wypełnili też ankietę ewaluacyjną zajęć „Stop cyberprzemocy”, która podobnie jak cały scenariusz zajęć została przygotowana przez Fundację Orange dla Bibliotek.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up