Spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumenta

29 stycznia 2020 roku w naszej bibliotece seniorzy spotkali się z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta – Panem Piotrem Barańskim.

Temat spotkania dotyczył zawierania umów na odległość, na pokazach lub w domu. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak zachować szczególną ostrożność  przy zawieraniu takich umów, co powinno obudzić naszą czujność i jak nie dać się oszukać nieuczciwym sprzedawcom. Wszyscy otrzymali materiały informacyjne na temat praw konsumenta i wzory dokumentów, m. in. oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, wniosek o udzielenie pomocy prawnej konsumentowi czy reklamacje towaru. Panu Piotrowi dziękujemy  za ciekawe spotkanie, a uczestnikom za obecność.