Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Spotkanie z pisarzem Wojciechem Widłakiem w Bibliotece w Grabownie Wielkim

img_0114aW piątek 1.04.2011r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze – w Filii Bibliotecznej w Grabownie Wielkim gościł Wojciech Widłak, pisarz tworzący książki dla dzieci, znany szczególnie dzięki serii o Panu Kuleczce.

Z wykształcenia pan Wojciech jest specjalista ds. międzynarodowych, przez wiele lat był redaktor miesięcznika „Dziecko”, w którym zadebiutował jako autor opowiadań dla dzieci. Napisał jedenaście książek. Za swoja twórczość otrzymał m.in. wyróżnienie w Poznańskim Przeglądzie Nowości Wydawniczych „Książka Jesień 2002”, nominację do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, nominację do Sekcji IBBY Książka Roku 2004, nominację do Bestsellerka 2008 oraz wiele innych.

Po prezentacji pisarza, uczniowie i nauczyciele serdecznie powitali gościa.

Pan Widłak na wstępie przedstawił zebranym swój dorobek literacki. Opowiadanie „Skarb”z książki „Pan Kuleczka-Skrzydła” przedstawił za pomocą małej formy teatralnej. Kaczka Katastrofa wraz z psem Pypciem i Panem Kuleczką wyruszają na poszukiwanie skarbów. Może znajdują je w lesie, może pod kwiatem paproci, może w skrzyni, a może skarby są obok nas…:)

Dzieci były otwarte na pytania zadawane przez pisarza i razem z nim tworzyły książkę. Wiedziały , że potrzebna jest kartka, coś do pisania oraz tzw. wena twórcza. W dalszej części spotkania pisarz posłużył się rekwizytami, była maska z oryginalnymi włosami co wzbudziło wiele emocji.

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze,panie nauczycielki przygotowały podziękowanie, a dzieci wręczyły piękną czerwoną różę.

 Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up