Spotkanie z pisarzem Mariuszem Niemyckim

img_1-4W środę 16 maja br. gościł w twardogórskiej Bibliotece Publicznej, a także w jej filiach w Goszczu i Grabownie Wielkim pisarz Mariusz Niemycki.

Pan Mariusz mieszka w Nowej Soli, pisze dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych, jest również autorem 43 słuchowisk radiowych, do których pisze też piosenki.

Na spotkanie z pisarzem przyszły do biblioteki w Goszczu klasa VI z nauczycielką języka polskiego Roksaną Moczulską, w Twardogórze dwie klasy IV pod opieką nauczycielek Justyny Kalki i Aliny Zimniak-Pluty, a w Grabownie Wielkim klasa IV i V z paniami Iwoną Rządkowską i Grażyną Sanią.

Po raz pierwszy na spotkaniu z czytelnikami pisarz prezentował swoją osobę i dorobek w formie pokazu multimedialnego. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć jak wyglądał Mariusz Niemycki, gdy był małym chłopcem, a jak gdy odbywał służbę wojskową. Mogli obejrzeć książki i serie wydawnicze, których autorem jest pisarz, a także podpatrzyć jacy znani aktorzy nagrywają jego teksty na słuchowiska, i jak wygląda studio nagrań. Dowiedzieliśmy się, że pan Mariusz w zawodzie pisarza „debiutował” jak 8-latek wierszykiem o kaczorku z krzywymi nóżkami. Wspólnie słuchaliśmy też piosenek Mariusza Niemyckiego o kurczaczku i piratach. Tę pierwszą udało się nawet wspólnie zaśpiewać. Autor czytał zebranym fragment książki z serii „Detektyw Zuzia na tropie”, kto udzielił poprawnej odpowiedzi na pytanie do tekstu otrzymywał książkę pana Mariusza z dedykacją.

Na zakończenie spotkania uczestnicy mogli kupić książki naszego gościa. Dzieci pożegnały pisarza kwiatami.