Spotkanie z pisarką Melanią Kapelusz w Goszczu

206Filia twardogórskiej Biblioteki Publicznej w Goszczu miała okazję gościć pisarkę Melanię Kapelusz, która przyjechała na spotkanie w Szkole Podstawowej 21 września br.

Melania Kapelusz to tajemnicza autorka z Krakowa. Pisze bajki dla dzieci i każe je czytać dorosłym.
Uśmiechnięta pani Melania dużo opowiadała dzieciom z klas III i IV o swoim pisaniu. Nawiązując do książeczki „Koty”, pytała o życiowego pecha. Dzieci z ochotą wymieniały różne rzeczy, liczby i zjawiska pechowe m.in. trzynastkę, przechodzenie pod drabiną, wstawanie lewą nogą i oczywiście czarnego kota.
Pisarka lubi zwierzęta i krasnoludki. O tych ostatnich opowiada w jednej ze swoich książek. Krasnoludki pani Melanii huśtają się na sznurówkach taty, bawią w chowanego,opowiadają historie o potworach, gwiżdżą, skaczą, wspinają się po meblach i chętnie oglądają telewizję. Czasami pisarkę można spotkać na krakowskich błoniach, gdzie próbuje nauczyć się jeździć na rolkach z krasnoludkiem siedzącym na lewym ramieniu.
Na spotkaniu w Goszczu, tajemnicza pisarka opowiadała dzieciom o przyjaźni z kilkoma wróżkami, jedną czarownicą i dwoma czarodziejami.
Pani Melania jest autorką dwóch książek, których bohaterką jest dziewczynka z charakterem – Kinga (Kinga i co z niej wyrośnie, Kinga i jak ją rozgryźć). Ponadto pisze opowiadania do Świerszczyka.
Spotkanie z Melanią Kapelusz przebiegało w bardzo miłej i wesołej atmosferze, dzieci podziękowały za odwiedziny kwiatami i pięknie wypisaną laurką. Składając pisarce życzenia owocnej pracy twórczej, poprosiły o kolejne odwiedziny w goszczańskiej szkole. Na zakończenie spotkania ustawiła się długa kolejka dzieci po autograf na zakupionych książkach.