SPOTKANIE Z PISARKĄ JOANNĄ OLECH

108We wtorek 15 września br. odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze spotkanie ze znaną i lubianą pisarką Joanną Olech. Nie było to debiutanckie spotkanie autorki z twardogórskimi czytelnikami, ponieważ gościła już w bibliotece w latach 90-tych ubiegłego wieku.

Joanna Olech jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się ilustrowaniem i pisaniem książek, a także krytyką literacką, często też zasiada w jury konkursów literackich i ilustratorskich. Od lat jest członkiem Polskiej Sekcji IBBY. Swoje teksty publikuje między innymi w „Tygodniku Powszechnym”, „Rzeczpospolitej” i „Nowych Książkach”. Jest autorką przezabawnej „Dynastii Miziołków”, a także „Trudnych słówek. Niepoważnego słowniczka dynastii Miziołków”, „Pompona w rodzinie Fisiów” oraz książki „Gdzie diabeł mówi… do usług”.
Na spotkanie z pisarką przyszli do biblioteki uczniowie S.P. nr 1 im. Polskich Noblistów w Twardogórze, a także gimnazjaliści z Gimnazjum nr 2.
Pani Joasia przeprowadziła z młodymi ludźmi rewelacyjnie przygotowany scenariusz spotkania autorskiego. Umiejętnie wplotła w opowiadanie o pracy pisarza i czytanie fragmentów swoich książek quizy, testy i zagadki, które wzbudzały wielkie emocje nie tylko wśród osób biorących w nich udział, ale także wśród publiczności. Zwycięzców i pokonanych pisarka nagradzała łakociami.
Na zakończenie spotkania każdy jego uczestnik otrzymał od pisarki pamiątkę ze stemplem zaprojektowanym przez nią osobiście. Można było także nabyć książki Joanny Olech z autografem. Młodzi czytelnicy pożegnali pisarkę kwiatami.