Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Spotkanie z literaturą angielską

148W piątek 13 stycznia br. odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze przygotowane przez nauczycielkę Beatę Karasińską-Świerad spotkanie z literaturą angielską dla gimnazjalistów.

Podczas spotkania zaprezentowani zostali najpopularniejsi anglojęzyczni autorzy książek dla dzieci i młodzieży: Jane Austin, Charlotte Bronte, Lewis Caroll, Daniel Defoe, Bram Stoker i J.R.R. Tolkien. Prowadząca przedstawiła młodzieży ich dorobek literacki i ciekawostki z życia prywatnego.
Spotkanie dało gimnazjalistom możliwość sprawdzenia zdobytej wiedzy o pisarzach i ich dorobku literackim, poprzez udział w quizie literackim. Zwycięzcy quizu nagrodzeni zostali książkami. Spotkanie miało charakter angielskiego podwieczorku, podczas którego można było napić się herbaty i zjeść ciastko.
Imprezie towarzyszyła wystawa książek angielskojęzycznych pochodzących ze zbiorów Biblioteki Publicznej i prac plastycznych gimnazjalistów stanowiących ilustrację do ulubionych angielskich lektur. Kolejne spotkanie z literaturą angielską odbędzie się w twardogórskiej bibliotece w drugim semestrze.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up