Spotkanie z leśnikiem Piotrem Gorzelakiem

img_1-54We wtorek 29 października odbyło się w Bibliotece Publicznej w Twardogórze spotkanie z leśnikiem Piotrem Gorzelakiem z Nadleśnictwa Oleśnica Śląska, w ramach grantu „Odkrywanie Doliny Baryczy przez dużych i małych”. Na spotkanie przyszły dwie klasy czwarte ze SP nr 2 w Twardogórze pod opieką nauczycielek Barbary Kałańdziak i Marii Pecican.Czwartoklasistom towarzyszyli licznie dziadkowie i babcie. Na spotkaniu stawiły się także panie z Klubu Seniora działającego przy bibliotece, odpowiedzialne za realizację projektu. Pan Piotr w czasie spotkania omówił budowę lasu, przedstawił faunę i florę lasów polskich, zajął się także problemem zagrożeń czyhających na las ze strony człowieka i przybliżył zawód leśnika. W czasie pogadanki posługiwał się przykładami i podawał wiele ciekawostek. U naszego gościa widać było duże doświadczenie w pracy z młodymi ludźmi, dzięki metodzie pytań i odpowiedzi umiejętnie zaangażował wszystkich w spotkanie. Dzieci wykazywały się ogromną wiedzą, która zadziwiała nie tylko zebranych dorosłych, ale i samego prowadzącego. To niewątpliwie wielka zasługa prowadzącej w SP nr 2 lekcje przyrody Barbary Kałańdziak. Za spotkanie leśnikowi podziękowała czwartoklasistka wraz ze swoim dziadkiem. Oboje wręczyli naszemu gościowi ekologiczną torbę z napisem Działaj Lokalnie. W torbie znajdowały się materiały i książki na temat: Doliny Baryczy, gminy Twardogóra, biblioteki, a także programu Działaj Lokalnie.