Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Spotkanie z Krzysztofem Świątkowskim.

41We wtorek 26 lutego br. przyjechał do Twardogóry na zaproszenie Biblioteki Publicznej poeta Krzysztof Świątkowski. Spotkanie z nim dla ponad 200 najmłodszych czytelników odbyło się w Miejskim Przedszkolu w Twardogórze.

Mieszkający w Kaliszu Krzysztof Świątkowski, nie tylko pisze książeczki dla najmłodszych, ale także jest ich wydawcą. Spotkania z panem Krzysztofem to programy edukacyjno-rozrywkowe przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat oraz 7-9 latków, oparte na tekstach autora: wierszach, piosenkach, konkursach literackich i opowiadaniach pisanych wierszem.

Twardogórskie przedszkolaki powitały pisarza piosenką „Jestem sobie przedszkolaczek…”, natomiast autor odpowiedział dzieciom piosenką o poecie. Prezentacji gościa dokonały panie dyrektorki Anna Wrześniacka i Halina Bernacka.

Pan Krzysztof ma świetny kontakt z dziećmi: śpiewa, recytuje, ilustruje swoje utwory przemawiającym do najmłodszych gestem, zaprasza pojedyncze maluchy albo też całą zebraną na spotkaniu grupę do wspólnej zabawy. Dzieci z Miejskiego Przedszkola miały okazję odpowiadać na wierszowane zagadki i całą grupą bawić się w kaczuszki.

Utwory Krzysztofa Świątkowskiego niosą ze sobą istotne treści (np. skąd się bierze brud?), ale też charakteryzują się wysoką rytmicznością (tak ważną dla najmłodszych) i łatwo wpadającym w ucho rymem. Chyba wszyscy obecni na spotkaniu dorośli byli pod wrażeniem, w jaki sposób udawało się poecie przez ponad godzinę utrzymywać zainteresowanie wśród tak dużej i bardzo żywiołowej grupy przedszkolaków, która do samego końca żywo i z entuzjazmem reagowała na proponowane zabawy.

Utwory pana Krzysztofa chyba bardzo się najmłodszym spodobały, bo po spotkaniu ustawiła się do niego długa kolejka po książeczkę i autograf. Autor wpisał się także do kroniki Miejskiego Przedszkola.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up