Spotkanie z Iwoną Podlasińską w Goszczu

013-4We wtorek 25 czerwca na spotkanie pt „Książka na wakacje”, do Filii Biblioteki Publicznej w Goszczu zaproszeni razem uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczynią panią Roksaną Moczulską.

Gościem szczególnym spotkania była Iwona Podlasińska, biblioterapeuta i logopeda z Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej. Pani Iwona przeprowadziła ciekawe zajęcia i ćwiczenia promujące lekkie, ciekawe książki do czytania na zbliżające się wakacje. Po bliższym zapoznaniu, uczniowie zostali podzielenia na dwie grupy : grupę północną i południową. Północna grupy pracowała nad zagadnieniem, dlaczego lubimy czytać czyli plusy czytania, a druga grupa południowa nad zagadnieniem dlaczego nie lubimy czytać czyli o minusach czytania. Odpowiedzi padały bardzo różne czasami wręcz zaskakujące. Uczniowie pisali o rozwijaniu kreatywności i wyobraźni, a także o tym, że książki są za grube, jest za dużo opisów i tworzą stereotypy. Pani Iwona podkreślała, że wszystkie te uwagi przekaże znajomym wydawcom i autorom książek. Następnie przedstawiła szeroką gamę ciekawych powieści i opowiadań dla młodzieży na wakacje i przeczytała fragment opowiadania Ani Legutko pt ”A Piotrkowi rośnie już jeden wąs…”. Podarowała też bibliotece dwie książki „Alabetka i demon miasta” Idy Pierelotkin oraz „Kopidoł i kwiaciareczka” Kazimierza Szymeczko. Na zakończenie pani Iwona ogłosiła konkurs z ciekawymi nagrodami na wakacyjne opowiadanie o którego szczegółach można dowiedzieć się w tutejszej bibliotece. Uczniowie podziękowali pięknie za przeprowadzone spotkanie, życząc dobrego urlopu i wręczyli piękną stylową świecę na pamiątkę co okazało się strzałem w dziesiątkę ponieważ pani Iwona jest zbieraczem świec ze wszystkich miejscowości w których bywa.