Spotkanie z ilustratorem Piotrem Rychelem.

15417 lutego odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze spotkanie z plastykiem i grafikiem Piotrem Rychelem, który jest twórcą ilustracji m.in. do cyklu książek o przygodach detektywa Pozytywki Grzegorza Kasdepki.

Na spotkanie z twórcą przyszli do biblioteki czwartoklasiści ze SP nr 1 im. Polskich Noblistów w Twardogórze z wychowawczynią Justyną Kalką.
Pan Piotr opowiadał dzieciom o swoim zawodzie i pokazywał na dużych planszach ilustracje do książek, które stworzył. Później czytał zagadki o zwierzętach i wspólnie z dziećmi tworzył do nich ilustracje, udzielając przy tym praktycznych porad na temat, w jaki sposób poprzez układ brwi albo ust wyrazić nastrój, usposobienie czy też humor rysowanej postaci.
Jednak najciekawsza część zajęć była jeszcze przed nami, na rozciągniętym przez stoły pasie papieru dzieci miały narysować swoją planetę. Pomysł na tę zabawę ilustrator zaczerpnął z książki francuskiego pisarza Antoine de Saint-Exupery’ego „Mały Książę”. Po około 30 minutach intensywnej pracy powstała na rozciągniętym papierze kolorowa sieć 29 planet. Była ona odzwierciedleniem dziecięcych marzeń i fantazji o własnej planecie, a w przyszłości dla całej klasy pozostanie miłym wspomnieniem ciekawych zajęć z Piotrem Rychelem.
Po spotkaniu plastyk chętnie podpisywał dzieciom książki, do których stworzył ilustracje. Czwartoklasiści pożegnali pana Piotra kwiatami.