Spotkanie z dietetykiem w Bibliotece w ramach grantu „Dobre czasy” realizowanego przez stowarzyszenie „Potęga Lasu”

img_7038_diet_minOd maja do sierpnia Stowarzyszenie „Potęga Lasu” realizuje w ramach grantu z „Działaj Lokalnie 2012” projekt „Dobre czasy”. Projekt ma na celu integrację młodych ludzi z Gimnazjum nr 1 i 2, poprzez podejmowanie wspólnych działań, a także rozwijanie zainteresowań, pasji i talentów młodzieży.

Jednym z elementów zaplanowanych w projekcie było spotkanie z dietetykiem, które odbyło się 26 czerwca br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze, która jest jednym z partnerów stowarzyszenia w realizacji projektu. Oleśniczanka Barbara Pawlak – technolog żywienia i żywności, w czasie wtorkowej pogadanki przybliżyła młodzieży zasady zdrowego odżywiania, mówiła o prawidłowej wadze, liczeniu zapotrzebowania na kalorie, niebezpieczeństwach płynących z wysoko przetworzonej żywności, a także uczulała na konieczność wyrabiania u młodych ludzi zdrowych nawyków żywieniowych.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem. Młodzież, jeszcze w szkole na warsztatach kulinarnych, przygotowała pod kierunkiem nauczycielki Bożeny Hołubki zdrowe szaszłyki owocowe. Pani dietetyk natomiast poprosiła młodych twardogórzan o wypełnienie ankiety na temat zdrowego żywienia.