Spotkanie z autorką Zofią Stanecką

img_1-218W piątek 18 listopada przyjechała do Twardogóry na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta znana i lubiana autorka książek dla dzieci Zofia Stanecka. Na spotkanie z autorką Basi przyszły do biblioteki „sześciolatki” z Miejskiego Przedszkola z grupy pani Doroty Jankowskiej, „drugoklasiści” ze SP nr 2 z klas pań Danuty Debery, Renaty Skrzyńskiej i Ewy Łysek oraz dzieci ze SP nr 1 pod opieką rodziców.Spotkanie z pisarką było szalenie żywiołowe, pani Zofia zadawała dzieciom różne pytania rysując jednocześnie ich pomysły na kartce flipcharta. Mogliśmy się np. dowiedzieć: gdzie pisarz pracuje: „w pisarni” – zdanie dzieci, „w wannie” – zdanie autorki Basi, jakie cechy powinien posiadać pies – bohater książki, jak wygląda „garnek mózgowy” pisarza i co się w nim gotuje i kłębi, jakim polem do popisu fantazji może być zwykły rogalik. W czasie spotkania autorka czytała fragmenty dwóch swoich książek: „Świat według dziadka” oraz „Tajemnica namokniętej gąbki”. Na koniec zajęć zaproponowała dzieciom narysowanie kota i opowiedzenie krótkiej historyjki o nim.
Najmłodsi pożegnali autorkę kwiatami i laurkami. Młodzi amatorzy czytania chętnie ustawiali się z książkami autorki w kolejce po autograf.

Galeria: