Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką

img_1-162W piątek 13 lutego przyjechała do Twardogóry na zaproszenie Biblioteki Publicznej znana baśniopisarka Wioletta Piasecka. Pisarka spotkała się w Miejskim Przedszkolu z sześcioma grupami pięcio- i sześciolatków oraz ich wychowawczyniami. W czasie spotkania pani Wioletta opowiadała dzieciom o pracy pisarza. Z pomocą pacynek przedstawiła najmłodszym fragment swojej pierwszej sztuki „O królewnie, piekarczyku i pieczeniu chleba”. Opowiadała też o swoich ostatnich książkach i czytała fragmenty „Krówki Modnisi”. Był również czas na wymawianie trudnych wyrazów i powiedzonek. Za wszystkie dobre odpowiedzi i twórcze pomysły dzieci nagradzane były wróżbami „Kim będę, gdy dorosnę?”. Jeśli wierzyć wróżbom w Twardogórze czeka na swoje 5 minut niejedna sława. Dzieci i dorośli mogli też dotknąć magicznego pierścienia pisarki, spełniającego życzenia. Pisarka podpisywała dzieciom zakupione książki, a na pożegnanie otrzymała ręcznie malowany widoczek z dedykacją. Dzięki zapobiegliwości najmłodszych czytelników jedną książkę Wioletty Piaseckiej twardogórskie przedszkole otrzymało gratis.

Galeria: