Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką…

img_6-33W piątek 24 stycznia przyjechała do Twardogóry na zaproszenie Biblioteki PublicznejbajkopisarkaWioletta Piasecka.

Pochodząca z Elbląga pisarka, która w czasie spotkań zawsze przebrana jest za wróżkę,gościła w naszym mieście już w latach 2005 i 2007, a teraz oprócz spotkania z pierwszo- i drugoklasistami ze SP nr 2 z wychowawczyniami Barbarą Gąbką i Ewą Łysek, została również zaproszona do SP nr 1 w Twardogórze na przedstawienie zokazji Dnia Babci i Dziadka „Francuskie dyrdymały i sztuka pieczenia chleba” na podstawie jej scenariusza.Na bardzo żywiołowym spotkaniu w bibliotece dzieci śmiało dyskutowały z panią Wiolettą na temat wyglądu pisarza, bawiły się z nią w ćwiczenia językowe, losowały dobre wróżby na nowy rok, zadawały pytania odnośnie pracy pisarza i książek napisanych przez panią Wiolettę. Najmłodsi obejrzeli też fragment teatrzyku kukiełkowego „Francuskie dyrdymały…”, w którym pisarka wspaniale naśladowała głosy wszystkich postaci. Były też oczywiście „ploteczki” o Hansie Chrystianie Andersenie, którego baśniową biografię napisała pani Wioletta.Potem Wioletta Piasecka składała autografy na zakupionych przez dzieci książkach. Uczniowie SP nr 2 pożegnali miłego gościa, odjeżdżającego na przedstawienie Teatru Amatorskiego Rady Rodziców w „jedynce”, kwiatami. Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek autorki.

Galeria: