Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowska

img_3-114W czwartek 5 czerwca przyjechała do twardogórskiej Biblioteki Publicznej, w ramach XI dolnośląskiego spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami „Z książką na walizkach- następcy Makuszyńskiego dzieciom” zorganizowanego przez Dział Pracy z Dziećmi Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego, pisarka Renata Piątkowska.

Autorka spotkała się z dwoma grupami 5-latków z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze pod opieką Elżbiety Sobczyńskiej i Anny Młyńczak. Renata Piątkowska jest z wykształcenia socjologiem. Jej książka „Na wszystko jest sposób” otrzymała II nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren, a „Wieloryb” pierwsza nagrodę w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego. Wiele tytułów autorki znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABC XXI. Pisarka jest miłośniczką dobrego malarstwa i jazdy konnej. Na spotkaniu w Twardogórze pisarka opowiadała dzieciom o procesie powstawania  książka. Przedszkolaki chętnie wcielały się w postaci: pisarza, wydawcy, czy też drukarza, a ilustratorów było nawet dwóch. Pani Renata czytała najmłodszym opowiadanie p.t. „Dzień zabawy w chowanego” ze swojej książki „Ciekawe co będzie jutro”. Mająca się ukazać książka autorki o kotach p.t. „Mruk” stała się podstawą dyskusji o zwierzętach. Okazało się, że dzieci bardzo lubią czworonogi, a o koniach wiedzą po prostu wszystko… Dzieci pożegnały pisarkę pięknym eko-bukiecikiem z napisem „Dziękujemy!”, a same z papierowymi koziołkami na patykach i torbą cukierków pomaszerowały z uśmiechami na buziach do przedszkola.
Spotkanie z Renatą Piątkowską odbyło się w ramach projektu „Następcy Makuszyńskiego dzieciom, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku:, realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze  środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.