Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Smerfy w gościnie u pluszowego misia w Goszczu

img_1-12Tradycyjnie, w czwartek 22 listopada, pierwszoklasiści ze SP w Goszczu przybyli do biblioteki wraz z wychowawczynią, panią Ewą Kałandziak z okazji Święta Pluszowego Misia.

Święto milusińskiego ulubieńca dzieci na świecie, zostało ustanowione dokładnie w setną rocznicę maskotki, 25 listopada 2002 r. Jego historia związana jest z gestem, który wykonał prezydent USA- Theodor Roosevelt w 1902 r., a mianowicie nie pozwolił na odstrzał małego niedźwiadka podczas jednego z polowań. W dziesiątą rocznicę powstania święta, dzieci przyszły ubrane na galowo, niosąc swoje duże i małe, kolorowe, ulubione misie, miśki i misiaczki. Po wygodnym usadowieniu w holu biblioteki, wszyscy chętnie opowiadali o historii swojego pluszaka, jak ma na imię, skąd się pojawił i przeżyte przygody z nim związane.

Następnie, za pomocą radosnych wierszy o misiach, które odczytała bibliotekarka, Dorota Markowska, jak również zabaw i gier edukacyjnych uczniowie przenieśli się w świat bajki, w której misie i smerfy wiodły prym.

Wszyscy z wielkim entuzjazmem wcielili się w rolę małych, niebieskich stworków. Dzieci wysłuchały jednej ze smerfich przygód przedstawionej przez pracownicę twardogórskiej czytelni Martę Mazepę i odpowiadały na pytania z nią związane. Najgwarniej jednak zrobiło się podczas zabaw opierających się na aktywności fizycznej a przede wszystkim przy punktowanej smerfokoszykówce i szukaniu smerfojagódek po całej bibliotece. Nie zabrakło także prac twórczych, podczas których dzieci wykazywały się swoimi zdolnościami artystycznymi.

Na koniec uczestnicy spotkania podziękowali Paniom za przyjemne wspólne świętowanie, zaśpiewali przepiękne, wesołe bajkowe piosenki i częstowali się smerfojagodami.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up