Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Sierpniowa loteryjka dla dzieci

img_004-10W czasie dwóch ostatnich tygodni wakacji na czytelników działu dla dzieci Biblioteki Publicznej w Twardogórze oraz filii bibliotecznych w Goszczu i Grabownie Wielkim czekała nie lada niespodzianka, a mianowicie quiz wiedzy na temat Doliny Baryczy, w którym można było wygrać przybory szkolne i plastyczne.

Quiz „O Dolinie Baryczy w książkach” to jeden z elementów realizowanego przez Klub Seniora pod patronatem twardogórskiej biblioteki grantu „Odkrywanie Doliny Baryczy przez dużych i małych”. Pytania do quizu, dotyczące fauny, flory, architektury i gmin Doliny Baryczy, ułożyły seniorki: Maria Knefel, Dorota Markowska i Halina Konarzewska. Quiz miał na celu propagowanie wiedzy o naszej „małej ojczyźnie” wśród najmłodszych oraz młodzieży, a także towarzyszących najmłodszym czytelnikom dorosłych, ponieważ w celu znalezienia odpowiedzi na pytanie dozwolone było korzystanie z pomocy książek wyeksponowanych na wystawie „O Dolinie Baryczy w książkach”. We wszystkich bibliotekach w quizie wzięło udział 150 osób.

Po takim przygotowaniu teoretycznym wszyscy są już przygotowani, aby wyruszyć na praktyczny podbój Doliny Baryczy. We wrześniu w ramach grantu grupy międzypokoleniowe wyjadą bowiem na dwie wycieczki krajoznawcze po Dolinie Baryczy.

Galeria

stopka-2

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up