Ruszył kurs angielskiego w bibliotece

img_4-723 października br. grupa 10 osób zrekrutowanych spośród czytelników twardogórskiej biblioteki rozpoczęła kurs języka angielskiego, który w ramach wolontariatu prowadzi Nadija Łomanova- Barańska, nauczycielka j. angielskiego w SP w Goszczu i jednocześnie koalicjantka biblioteki.

Kurs przewidziany jest dla osób początkujących i obejmuje zagadnienia z poziomu podstawowego A1. Celem cotygodniowych spotkań jest wypracowanie umiejętności porozumiewania się z obcokrajowcem, przełamywanie barier językowych oraz rozwój własnych pasji i zainteresowań anglojęzycznych. Realizacja tych założeń możliwa jest dzięki profesjonalnemu przygotowaniu i prowadzeniu zajęć, a także dzięki miłej, wręcz przyjaznej atmosferze, odczuwalnej już od pierwszego spotkania. Ciepły klimat spotkań sprzyja lepszej, efektywniejszej nauce, w skład której wchodzi m. in.: słownictwo (z różnych dziedzin), budowa zdań w formie graficznej i fonetycznej, układanie dialogów, przeprowadzanie konwersacji, poprawność stylistyczna i gramatyczna.