Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Rozstrzygnięcie konkursu „Koszyczek wielkanocny”

img_2610a Przed samymi świętami w środę 20 kwietnia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze rozstrzygnięto konkurs plastyczny na projekt „Koszyczka wielkanocnego”.

Jury konkursowe w składzie Hanna Franc, Ola Maria Kirchmann i Robert Wolf oceniało 191 prac wykonanych w różnych technikach plastycznych i z różnych materiałów. Prace na konkurs zgłosiły wszystkie działające na terenie miasta i gminy placówki oświatowe, GOSiR, świetlice szkolne i środowiskowe oraz Ognisko Plastyczne Atelier 43. Nowością w organizowanych przez bibliotekę konkursach, było stworzenie kategorii rodzinnej. W tej kategorii swoje plastyczne zdolności mogą zaprezentować nie tylko dzieci, ale też osoby dorosłe.

Konkurs swoim patronatem objął burmistrz miasta i gminy Twardogóra Jan Dżugaj, który ufundował laureatom konkursu pierwsze nagrody.

W kategorii przedszkolaków I nagrodę Burmistrza otrzymała Jagoda Bartecka z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze, drugą Amelia Janik, a trzecią Amelia Ciesielska (obie z MP w Twardogórze). Wyróżnienia przyznano: Wiktorii Kuszy ze SP w Goszczu, Mai Obiegło z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Opatrzności Bożej, Oliwii Durman i Kacprowi Kocembie ze Świetlicy Środowiskowej w Sosnówce, a także Katarzynie Orlikowskiej, Karolinie Grabczyńskiej, Oliwii Wyglądacz i Jassice Surmie z MP w Twardogórze.

W kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych I nagrodę Burmistrza przyznano Andrzelice Kuchcie ze SP w Grabownie Wielkim, drugą Mikołajowi Cychowi z „dwójki”, a trzecią Wojciechowi Janickiemu z Grabowna Wielkiego. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej przyznano: Kamilowi Falanie, Jakubowi Szymczykowi i Kacprowi Bednarskiemu z Grabowna Wielkiego, Annie Mazur z twardogórskiej „jedynki”, Julii Durman ze Świetlicy Środowiskowej w Sosnówce, Klaudii Woźniak, Sylwii Ruszkiewicz, Julii Banaszek, Wiktorii Urbanek i Łucji Wychowaniec z „dwójki” oraz Marcie Wajdzie z Atelier 43.

W kategorii uczniów klas IV-VI szkół podstawowych I nagrodę Burmistrza zdobyła Martyna Grzesiak, drugą Krzysztof Łyjak, a trzecią Agnieszka Jażdżewska (wszyscy ze SP nr 1 w Twardogórze). Wyróżnienia otrzymali Hubert Sobczyński i Monika Jaśkiewicz z „jedynki”, Monika Wolna z „dwójki”, Adam Bukowski z „trójki” oraz Klaudia Lorenc z Grabowna Wielkiego.

Wśród gimnazjalistów I nagrodę Burmistrza otrzymała Klaudia Żylak, drugą Sylwia Pawelec – obie z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze, a trzecią Ewa Wójcik z Gimnazjum nr 2. Wyróżniono Patryka Gląbę, Kingę Kiełtykę i Marlenę Mrowicką z Gimnazjum nr 1.

W kategorii rodzinnej I nagrodę Burmistrza otrzymała rodzina Żylaków, drugą rodzina Barteckich, a trzecią rodzina Mikołajczyków. Wyróżniono panie z Kółka Plastycznego dla Dorosłych przy GOSiR w Twardogórze, którymi opiekuje się Dorota Banasiak-Franc, oraz rodzinę Kowalskich.

Wyróżnienia od Biblioteki przyznano rodzinie Kralów z babcią Grażyną Hołubko, a także rodzinie Gabryelskich.

Nagrody książkowe i rzeczowe laureaci konkursu odebrali z rąk burmistrza Jana Dżugaja, który życzył wszystkim zgromadzonym zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych.

 Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up