Rozgrzewamy się już, bo Euro tuż, tuż!

img_7zW ramach Programu ”Działaj Lokalnie”VII Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie ”Partnerstwo dla Doliny Baryczy” Grupa Emerytów z Twardogóry, Goszcza i Grabowna Wielkiego realizuje pod patronatem Biblioteki Publicznej projekt: ,,Kulturalna i sportowa integracja międzypokoleniowa”.

Wirtualny konkurs ,,Rozgrzewka przed Euro 2012”, który odbył się 4 czerwca br., w bibliotecznej czytelni, był pierwszym elementem projektu. W konkursie, którego celem była integracja międzypokoleniowa, wzięły udział dzieci, młodzież i dorośli. Prowadząca spotkanie, Marta Mazepa przybliżyła uczestnikom historię Euro, zaprezentowała ciekawostki związane z tą imprezą sportową, a w formie pokazu multimedialnego przedstawiła fotografie zdobywców pucharu Euro z ostatnich kilkunastu lat. Podzieleni na grupy uczestnicy spotkania, wspólnie rozwiązywali quiz w klimacie ME, krzyżówkę ,,Nasza kadra 2012”, wyszukiwali informacje sportowe i oglądali pokaz postaw piłkarskich. Zwycięską ekipą okazała się drużyna ,,A”, w składzie: Mateusz Popowicz, Adrian Wilk i Marcin Dydacki- kapitan. Drugie miejsce wywalczył zespół ,,B”, pod przewodnictwem Emilii Wolskiej. W szeregach tego teamu zagrał pan Jan Wieczorek, prezes związku Emerytów i Rencistów z Twardogóry, który w ten sposób wyraził poparcie dla inicjatywy twardogórskich emerytów. Trzecie miejsce zdobyła zaś drużyna ,,C”, którą poprowadziła Klaudia Łozińska. Wszystkie zespoły otrzymały słodkie upominki i nagrody książkowe.

W realizacji spotkania pomogli w dużej mierze wolontariusze, których poleciła nauczycielka z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze i skarbnik stowarzyszenia ,,Potęga Lasu”, Bożena Hałubka.

Po zmaganiach sportowych, wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni udali się na słodki poczęstunek, w trakcie którego był czas na wspólna rozmowę, wymianę wrażeń i poglądów na temat międzypokoleniowego spotkania.

W czerwcu na wszystkich chętnych czekają jeszcze dwie imprezy w ramach grantu ,,Kulturalna i sportowa integracja międzypokoleniowa”: plener malarski w Goszczu (22 czerwca) oraz spotkanie z poetą Leopoldem Wilczyńskim w Grabownie Wielkim.

stopka_jpg