Rozdanie nagród w konkursie „Kanlendarz na Nowy Rok”

028W poniedziałek 17 grudnia odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze uroczyste otwarcie wystawy i rozdanie nagród w gminnym konkursie plastycznym „Kalendarz na Nowy Rok”. Nagrody rzeczowe i książkowe rozdawał laureatom burmistrz Jan Dżugaj, który objął honorowy patronat nad konkursem i ufundował pierwsze nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Komisja konkursowa w składzie: Dorota Banasiak-Franc, Ola Maria Kirchmann i Jan Wieczorek oceniała 104 zgłoszone na konkurs prace 10 grudnia i przyznała nagrody oraz wyróżnienia w sześciu kategoriach wiekowych.

Spośród przedszkolaków pierwszą nagrodę burmistrza przyznano Kindze Dżugaj, a drugą Kajetanowi Matusiakowi z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Opatrzności Bożej w Twardogórze.

W kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych pierwszą nagrodę burmistrza otrzymała Maja Stolarek ze SP nr 2 w Twardogórze, drugą Adrian Fido, a trzecią Kacper Zawałka z Grabowna Wielkiego, natomiast wyróżnienia Oliwia Durman ze Świetlicy Środowiskowej w Sosnówce i Julia Kuc z „dwójki”.

W kategorii uczniów klas IV-VI szkół podstawowych pierwszą nagrodę burmistrza zdobyła Dominika Woźniak ze SP w Goszczu, drugą Robert Kulik z Grabowna Wielkiego, trzecią Klaudia Trzcińska z Goszcza, a wyróżnienie Magdalena Kral ze SP w Grabownie Wielkim.

Wśród gimnazjalistów pierwsza nagrodę burmistrza wywalczyła Natalia Wólkiewicz, natomiast wyróżnienia Izabela Wolna, Marcin Zagrodnicki i Wiktoria Adamowicz z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze.

W zgłoszonej po raz pierwszy kategorii uczniów szkół średnich pierwszą nagrodę burmistrza otrzymała Wiktoria Okrutna, a drugą Anna Bednarska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Twardogórze. Uczniów szkoły średniej zachęciła do udziału w konkursie bibliotekarka Jadwiga Woźniak.

W kategorii rodzinnej pierwszą nagrodę burmistrza przyznano Wiktorii Szpoper z mamą ze Świetlicy Środowiskowej w Nowej Wsi, drugą dzieciom ze Świetlicy Środowiskowej w Grabownie Małym (Agacie Mozol, Aleksandrze Mozol, Jessice Surmie, Julicie Nowackiej, Patrycji Antas, Klaudii Woźniak, Wiktorii Woźniak wraz z opiekunem Marcinem Lityńskim), trzecią rodzinie Śliwaków z Twardogóry, natomiast wyróżnienie Jasiowi Dryzdowi z rodzicami Marzanną i Grzegorzem. W kategorii rodzinnej zostały przyznane też dwie nagrody od biblioteki: Amelii Nodze z tatą Pawłem z Grabowna Wielkiego oraz Bartkowi, Nikodemowi i Wiktorowi Wolfom z tatą Robertem z Twardogóry.

Wszystkim zebranym burmistrz Jan Dżugaj gratulował talentów plastycznych i złożył życzenia zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku. Do życzeń świątecznych przyłączył się także prezes Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Twardogórze Jan Wieczorek. Burmistrz i członkowie komisji konkursowej otrzymali od biblioteki w prezencie świątecznym pięknie, ręcznie malowane bombki.

Kalendarze nagrodzone w konkursie, w poszczególnych kategoriach wiekowych, trzema pierwszymi nagrodami, są przeznaczone na aukcję charytatywną.