Rozdanie nagród w Ekożaczku i V Twardogórskim Wielkim Dyktandzie

02-3We wtorek 15 października odbyło się w Bibliotece Publicznej w Twardogórze uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów „Twardogórski Ekożaczek” i „V Twardogórskie Wielkie Dyktando”, objętych honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra Pawła Czulińskiego.

Do udziału w „Twardogórskim Ekożaczku” wchodzącym w skład gminnych działań związanych z edukacją ekologiczną zgłoszono 37 uczniów z klas V-VIII ze SP nr 2 w Twardogórze i SP w Grabownie Wielkim. Test eliminacyjny w Świetlicy Środowiskowej w Moszycach, w czwartek 26 września, napisało 35 młodych ludzi.
Komisja konkursowa w składzie: Łukasz Bernacki, Beata Krzywda i Anna Rydzyk przyznała następujące nagrody:
w kategorii uczniów klas V-VI SP:
I nagrodę Burmistrza i tytuł I Twardogórskiego Ekożaczka – Bartłomiejowi Mrowickiemu ze SP nr 2 w Twardogórze
II nagrodę i tytuł II Twardogórskiego Ekożaczka – Hannie Skrzypczak ze SP nr 2 w Twardogórze
III nagrodę i tytuł III Twardogórskiego Ekożaczka – Joannie Śliwak ze SP nr 2 w Twardogórze
w kategorii uczniów klas VII-VIII SP:
I nagrodę Burmistrza i tytuł I Twardogórskiego Ekożaczka – Mai Plucie ze SP w Grabownie Wielkim
II nagrodę i tytuł II Twardogórskiego Ekożaczka – Zuzannie Pietrzykowskiej ze SP nr 2 w Twardogórze
III nagrodę i tytuł III Twardogórskiego Ekożaczka – Bartoszowi Włodarczykowi ze SP nr 2 w Twardogórze.

Z kolei 1 października br. do V Twardogórskiego Wielkiego Dyktanda przystąpiło 61 uczestników. W Świetlicy Środowiskowej w Moszycach mieszkańcy Miasta i Gminy Twardogóra skrzętnie zapisywali tekst, który dyktowały Krystyna Wojtkiewicz oraz Urszula Konopko. Komisja konursowa w składzie: Aleksandra Dwornikowska, Marta Faraniec i Dorota Śliwak wyłoniła mistrzów ortografii:
w kategorii uczniów klas V-VI SP:
Twardogórski Mistrz Ortografii – Aleksandra Lis ze SP nr 2 w Twardogórze
I Twardogórski Wicemistrz Ortografii – Lena Łuczak ze SP nr 2 w Twardogórze
II Twardogórski Wicemistrz Ortografii – Bartosz Przybył ze SP nr 2 w Twardogórze
w kategorii uczniów klas VII-VIII SP:
Twardogórski Mistrz Ortografii – Hanna Niwa ze SP nr 2 w Twardogórze
I Twardogórski Wicemistrz Ortografii – Dawid Lamentowicz ze SP nr 2 w Twardogórze
II Twardogórski Wicemistrz Ortografii – Krzysztof Kałańdziak ze SP nr 2 w Twardogórze
w kategorii uczniów szkoły średniej:
Twardogórski Mistrz Ortografii – Katarzyna Palma ze Szkoły Ponadpodstawowej w Twardogórze
I Twardogórski Wicemistrz Ortografii – Katarzyna Wróblewska ze Szkoły Ponadpodstawowej w Twardogórze
II Twardogórski Wicemistrz Ortografii – Małgorzata Binek ze Szkoły Ponadpodstawowej w Twardogórze
w kategorii dorośli:
Twardogórski Mistrz Ortografii – Ewa Bury z MGOPS w Twardogórze
I Twardogórski Wicemistrz Ortografii – Marzena Czerniawska z SZPZOZ w Twardogórze
II Twardogórski Wicemistrz Ortografii – Agnieszka Sobczyk  Gała Meble Sp. z o.o.

Laureaci obu konkursów odbierali nagrody i gratulacje z rąk burmistrza Pawła Czulińskiego oraz członków jury.