Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Regulamin konkursu „FRANCUSKIE KRAJOBRAZY”

Konkurs plastyczny

BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ

MIASTA I GMINY W TWARDOGÓRZE

  1. W 2011 roku biblioteka rozpoczyna cykl imprez kulturalno-oświatowych „Poznajemy kraje Unii Europejskiej”. W roku bieżącym przedmiotem naszego szczególnego zainteresowania będzie Francja (państwo i jego szeroko pojęta kultura).

  2. Zapraszamy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów z terenu miasta i gminy Twardogóra do udziału w konkursie plastycznym „Krajobrazy Francji”.

  3. Celem konkursu jest rozwijanie i promowanie talentów plastycznych dzieci i młodzieży, poszerzanie zakresu wiadomości młodych ludzi na temat państw należących do Unii Europejskiej i ich kultury.

  4. Praca plastyczna zgłoszona na konkurs może przedstawiać dowolny krajobraz Francji (miejski, wiejski, górski, wyżynny , nizinny, czy nadmorski).

  5. Uczestnik może zgłosić do konkursu 1 pracę wykonaną w dowolnej technice plastycznej w formacie nie większym niż A4.

  6. Na rysunku powinna zostać zamieszczona nazwa przedstawionego francuskiego krajobrazu np. Riwiera Francuska, Korsyka, Bretania, Paryż, Zamki nad Loarą itp. Natomiast na odwrocie pracy powinny zostać zamieszczone następujące informacje: imię i nazwisko wykonawcy, klasa, szkoła, nazwisko opiekuna artystycznego (wychowawcy).

  7. Termin składania prac w dziale dla dzieci Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze przy ul. Wielkopolskiej 11 upływa 20 kwietnia br.

  8. Prace uczestników konkursu będą prezentowane na wystawie w pomieszczeniach biblioteki.

  9. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego odbędzie się 9 maja br. w Dniu Europy. Laureaci konkursu będą uczestniczyć w zabawie przybliżającą Francję i jej kulturę. W programie m. in. taniec, piosenka i kuchnia francuska.

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up