Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Regulamin konkursu plastycznego…

,,WROCŁAW 2016
– EUROPEJSKA STOLICA KULTURY”
KONKURS PLASTYCZNY
BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ MIASTA I GMINY
IM. WŁADYSŁAWA STANISŁAWA REYMONTA W TWARDOGÓRZE


ZAŁOŻENIA REGULAMINOWE:

1. W 2011 roku biblioteka rozpoczęła cykl imprez kulturalno-oświatowych ,,Poznajemy kraje Unii Europejskiej”. W roku bieżącym przedmiotem naszego szczególnego zainteresowania, po Irlandii, Francji, Włoszech, Hiszpanii i Niemczech będzie nasz kraj – Polska (państwo i jego szeroko pojęta kultura). 
2. Zapraszamy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i uczniów szkoły średniej z terenu miasta i gminy Twardogóra do udziału w konkursie plastycznym ,,Wrocław 2016 – Europejska Stolica Kultury”.
3. Celem konkursu jest rozwijanie i promowanie talentów plastycznych dzieci i młodzieży, poszerzanie zakresu wiadomości młodych ludzi na temat państw należących do Unii Europejskiej i ich kultury.
4. Praca plastyczna zgłoszona na konkurs może przedstawiać dowolny obiekt architektury Wrocławia – tej zabytkowej, a także współczesnej.
5. Uczestnik może zgłosić na konkurs 1 pracę wykonaną w dowolnej technice plastycznej w formacie nie większym niż A4.
6. Na rysunku powinna zostać zamieszczona nazwa przedstawionego obiektu architektonicznego, natomiast na odwrocie pracy powinny zostać zamieszczone następujące informacje: imię i nazwisko wykonawcy, klasa/wiek, przedszkole/szkoła, nazwisko opiekuna artystycznego (wychowawcy).
7. Termin składania prac w dziale dla dzieci Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze przy ul. Wielkopolskiej 11 upływa 8 kwietnia br.

8. Prace uczestników konkursu będą prezentowane na wystawie w bibliotece.
9. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego odbędzie się w czasie bibliotecznego Dnia Polski. Laureaci konkursu będą uczestniczyć w zabawie przybliżającej Polskę i jej kulturę. W programie m. in. taniec, piosenka i kuchnia polska.

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up