Recytowali poezję świętego, wielkiego Polaka

img_3-10429 kwietnia br. w twardogórskiej bibliotece odbyło się poetyckie, międzypokoleniowe spotkanie ,,Miłość mi wszystko wyjaśniła…”, na którym recytowano utwory Jana Pawła II. Na poranek z poezją Karola Wojtyły przybyli uczniowie ze SP nr 2 pod opieką pani Grażyny Jabłońskiej – Podymy, seniorzy ze Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w  Twardogórze oraz członkowie Coolturalnego Klubu Seniora działającego przy bibliotece.

Wszystkich przybyłych na spotkanie przywitały: dyrektor biblioteki, Beata Pieta wraz z bibliotekarką Anną Rydzyk. Słowo wstępne wygłosiła zaś Aleksandra Dwornikowska, przewodnicząca Coolturalnego Klubu Seniora. Pani Aleksandra przybliżyła także wszystkim obecnym przesłania, jakie towarzyszyły papieskim pielgrzymkom do Polski. Swoje przeżycia ze spotkań z Janem Pawłem II w Watykanie opowiedziała z kolei Maria Knefel.  Niezwykle wzruszające, osobiste przeżycia występujących poruszyły wszystkich słuchaczy, z trudem powstrzymywano łzy, aż do momentu, gdy uczniowie ze SP nr w Twardogórze zaintonowali ,,Barkę”, którą następnie wszyscy wspólne odśpiewali. Dzieci recytowały również chwytająca za serce poezję Karola Wojtyły, a także wygłaszały liryki powstałe na cześć świętego, wielkiego Polaka. Nie zabrakło również recytacji w wykonaniu dorosłych. Panie z Coolturalnego Klubu Seniora wyrecytowały I i II część ,,Tryptyku Rzymskiego”. Na koniec spotkania dyrektor biblioteki, Beata Pięta podziękowała wszystkim za przybycie i wspólne przeżywanie poezji świętego Jana Pawła II.