Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

Radość dzielenia się słowem.

img_0454Dnia 25 czerwca BPMiG w Twardogórze-Filia biblioteczna w Grabownie Wielkim w ramach realizacji grantu „Działaj lokalnie 2012” gościła szczególnego gościa – Proboszcza Parafii p. w. Wniebowzięcia NMP w Cieszkowie ks. Leonarda Wilczyńskiego.

Ksiądz Leonard obok swojej misji kapłańskiej pisze wiersze. Czytając poezję, nie zdajemy sobie sprawy, że poprzez wiersze poznajemy samego autora, stan jego duszy, która często okazuje się tajemnicza. Na międzypokoleniowe spotkanie z poetą przybyły członkinie z Zespołu Grabowianie oraz uczniowie kl. IV i V z opiekunką nauczycielką języka polskiego panią Iwoną Rządkowską.

Zebrani w ciszy, z zainteresowaniem słuchali wierszy i opowieści księdza. Może niektórzy z uczestników spotkania sami zaczną tworzyć poezję, bo jak stwierdził ksiądz Leonard talent możemy wypracować ale trzeba najpierw spróbować. Zaprezentowany został tomik poezji ”Podsłuchując duszę” który zawiera twórczość poetycką dzieci i nastolatków z Cieszkowa. Tematem wierszy jest otaczający świat i wrażliwość na sprawy ludzkie- są utwory smutne, dziękczynne oraz opiewające piękno rodzinnej miejscowości.

Na koniec poeta przeczytał własny wiersz pt.„Kochana Mamo…”. „Od szkoły spod kołdry rannego wyciągania, ileż musiałaś mieć siły,by jeszcze pomagać w zadaniach”. „ Niech radość,która wypływa z dzielenia się słowem towarzyszy nam każdego dnia”, tymi życzeniami zakończyło się spotkanie. Po „duchowej uczciej” z poezją, był także słodki poczęstunek dla uczestników spotkania.

Galeria

stopka_jpg_20110915_1615615190

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up