Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

„Zabytki Włoch” – regulamin konkursu

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu plastycznego „Zabytki Włoch”.

1. W 2011 roku Biblioteka Publiczna w Twardogórze rozpoczęła cykl imprez kulturalno-oświatowych „Poznajemy kraje Unii Europejskiej”. W roku bieżącym przedmiotem naszego szczególnego zainteresowania będą  Włochy (państwo i jego szeroko pojęta kultura).

2. Zapraszamy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i uczniów szkół średnich z terenu miasta i gminy Twardogóra do udziału w konkursie plastycznym „Zabytki Włoch”.

3. Celem konkursu jest rozwijanie i promowanie talentów plastycznych dzieci i młodzieży, poszerzanie zakresu wiadomości młodych ludzi na temat państw należących do unii Europejskiej i ich kultury.

4. Praca plastyczna zgłoszona na konkurs może przedstawiać dowolny zabytek Włoch.

5. Uczestnik może zgłosić do konkursu 1 pracę wykonaną w dowolnej technice plastycznej w formacie nie większym niż A3.

6. na rysunku powinna zostać zamieszczona nazwa przedstawionego włoskiego zabytku. Natomiast na odwrocie pracy powinny zostać zamieszczone następujące informacje: imię i nazwisko wykonawcy, klasa (grupa wiekowa), szkoła (placówka oświatowa), nazwisko opiekuna artystycznego (wychowawcy).

7. Termin składania prac w dziale dla dzieci Biblioteki publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze przy ul. Wielkopolskiej 11 upływa 10 maja br.

8. Prace uczestników konkursu będą prezentowane na wystawie w pomieszczeniach biblioteki.

9. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego odbędzie się 28 maja br. Laureaci konkursu będą uczestniczyć w zabawie przybliżającej Włochy i ich kulturę. W programie m.in. piosenki z przedstawienia ,,Romeo i Julia”, taniec i kuchnia włoska.

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up