„Za górami, za lasami – baśnie polskie” wystawa w Grabownie Wielkim

img_0429aBaśń to utwór narracyjny, którego fabuła, zdarzenia i postacie są rodem z krainy wyobraźni, jednak w swojej treści przekazuje on czytelnikowi ważne myśli, pouczenia i przesłania.

Czytanie i opowiadanie baśni przez dziadków i rodziców towarzyszy dzieciom od najwcześniejszego dzieciństwa, uczy myślenia, rozwija wyobraźnię, uwrażliwia na różne życiowe zdarzenia, pozwala znaleźć rozwiązanie własnych problemów.

W pierwszym półroczu bieżącego roku w grabowiańskiej filii Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze dzieci poznawały w ramach głośnego czytania baśnie polskie. Potem rysowały ilustracje do poznanej baśni. Rysunki wykonane przez dzieci pozwoliły na wykonanie wystawy p.t.
„ZA GÓRAMI ZA LASAMI – BAŚNIE POLSKIE”.

Wystawę, wyeksponowaną na tablicy korkowej podarowanej przez państwa Szmajdów, można będzie oglądać w bibliotece przez całe wakacje.