„Z książką na walizkach” – spotkanie z pisarzem Sergiuszem Pinkwartem

img_044-2W piątek 9 czerwca w ramach XIV dolnośląskich spotkań z młodymi czytelnikami „Z książką na walizkach” pod hasłem „A to historia!” przyjechał  do Biblioteki Publicznej w Twardogórze i jej filii w Goszczu i Grabownie Wielkim Sergiusz Pinkwart. Projekt organizowany od 14 lat przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wołów i Powiatu Wołowskiego. Pisarz spotkał się w gminie Twardogóra z uczniami starszych klas tutejszych szkół podstawowych.

W czasie spotkań pisarz opowiadał młodzieży o swoim życiu, chęci wyrwania się z małego miasta jakim jest Zakopane, o szkolnych przejściach i swoich marzeniach o dalekich podróżach. Marzenia się spełniają, czego najlepszym przykładem jest pan Sergiusz, który odwiedził już pięć kontynentów. Na co dzień pisarz mieszka wraz z rodziną w Liverpoolu i zajmuje się pisaniem książek dla dzieci i prowadzeniem bloga o podróżach z dzieckiem. Pisarz promował na spotkaniach swoje książki: „Mikołaj i dziewczyna z gwiazd” o Mikołaju Kopernika oraz przygody Drakulcia. Młodzi ludzie zasypali pisarza gradem pytań, co ciekawe duża ich część, w Twardogórze, dotyczyła drużyn piłkarskich…
Spotkaniu z pisarzem towarzyszyła wystawa komiksów historycznych dotyczących: regionu, miejscowości, rodziny, wykonanych przez uczniów klasy VI b ze SP nr 2 w Twardogórze oraz dzieci uczestniczące w Środowych popołudniowych czytankach. Pisarz wybrał prace Oliwii Chrupcały ze SP nr 2 oraz Anastazji Dwornikowskiej z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze – w nagrodę dziewczęta otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki.

Pisarz wpisał się do bibliotecznych kronik i odjechał do Wołowa, gdzie w sobotę odbędzie się finał czternastej „Książki na walizkach”.

Galeria: