„WYCINANKI WIELKANOCNE” – konkurs plastyczny już rozstrzygnięty!

W poniedziałek 6 kwietnia br. odbyło się rozdanie nagród w zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Twardogórze gminnym konkursie plastycznym „Wycinanki wielkanocne”. Do konkursu zostało zgłoszonych 161 prac ze wszystkich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów funkcjonujących na terenie miasta i gminy Twardogóra.

Jury konkursowe w składzie: Danuta Wojtkiewicz, Joanna Chomiuk i Longina Świderska oceniało prace plastyczne w czterech kategoriach wiekowych.

W kategorii przedszkolaków pierwszą nagrodę Burmistrza otrzymała Agata Moczulska z „zerówki” działającej przy S. P. w Grabownie Wielkim, drugą nagrodę Wiktoria Freus, a trzecią Marta Włodarczyk, obie z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Opatrzności Bożej.

W kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych pierwszą nagrodę Burmistrza przyznano Jakubowi Ostrowskiemu ze S. P. nr 1 im. Polskich Noblistów w Twardogórze, drugą Malwinie Kopeć ze S. P. nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze, trzecią Aleksandrowi Marków, a czwartą Hubertowi Piskorskiemu z „jedynki”, natomiast piątą nagrodę otrzymała Natalia Wólkiewicz ze S. P. w Goszczu. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Hanna Przybył i Marcelina Pluta z „jedynki”, Marcin Kawałko i Kacper Sobczyk z „dwójki” oraz Damian Tomczuk z Grabowna Wielkiego.

W kategorii uczniów klas IV-VI szkół podstawowych pierwszą nagrodę Burmistrza zdobyła Aleksandra Kubik z twardogórskiej „dwójki”, drugą Aleksandra Burdek z Grabowna Wielkiego, trzecią ex-aequo Jakub Kłosowski z „jedynki” i Karolina Mozol z „dwójki”, natomiast wyróżnienia przyznano Katarzynie Stolarek i Izabeli Wolna ze S. P. nr 2 oraz Darii Barszczyk z Grabowna Wielkiego.

W najstarszej kategorii uczniów gimnazjum I nagrodę Burmistrza otrzymała Małgorzata Rataj z Gimnazjum nr 2, drugą nagrodę Dagmara Lamentowicz, trzecią Agata Gąsior, a wyróżnienie Karolina Bojanowska – wszystkie z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze.

Zwycięzcy konkursu odbierali nagrody książkowe i rzeczowe z rąk burmistrza Jana Dżugaja, który gratulował dzieciom i młodzieży zdol