„Seniorzy upowszechniają wiedzę historyczną korzystając z nowych technologii”

logaW dniu 18 lipca 2017 r. w siedzibie Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” w Miliczu podpisana została umowa dotacji na realizację projektu pod nazwą „Seniorzy upowszechniają wiedzę historyczną korzystając z nowych technologii”. Umowa dotacji opiewająca na kwotę 3.774 zł została zawarta pomiędzy Ośrodkiem Działaj Lokalnie Stowarzyszeniem „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” a Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy im. Władysława Stanisława Reymonta w Twardogórze działającą w imieniu Coolturalnego Klubu Seniora.

Projekt, który będzie realizowany od 1 września do 20 grudnia 2017 r. będzie wykorzystywał wiedzę i zainteresowania uczestników oraz uczył ich wykorzystania nowych technologii. Twardogóra ma ponad 700-letnią historię, na terenie gminy istnieją liczne cenne zabytki architektury – barokowe kościoły i pałace, aktualnie jeden w trakcie rewitalizacji. Warto je obejrzeć, sfotografować, opisać na blogu, w gazecie regionalnej, opowiedzieć o nich na spotkaniach z seniorami i nie tylko. Uczestnikami warsztatów i wycieczek oraz redaktorami bloga i profilu będą członkowie Coolturalnego Klubu Seniora, odbiorcami treści oraz wystawy będzie cała społeczność lokalna a także turyści i miłośnicy historii korzystający z internetu.

Projekt finansowany jest ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” i gminę Twardogóra.