„Rok z poezją” – spotkanie z ks. W. Buryłą

W piątek, 28 lutego 2020r, odbyło się w naszej bibliotece kolejne spotkanie z cyklu „Rok z poezją”.

Gościem spotkania był ks. Wacław Buryła, mieszkaniec Krośnic, autor 55 tomików poezji. W pierwszej części ks. Wacław spotkał się z młodzieżą z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Twardogórze. Poeta podzielił się z młodymi nie tylko twórczością, ale też własnymi doświadczeniami z czasów młodzieńczych. Druga część wieczoru „Dogonić światło” upłynęła nam w świetle poezji naszego gościa. Podczas słuchania rodziły się różne uczucia, ale chyba nikt z nas nie pozostał obojętny na głos twórcy. Był też czas na chwilę rozmowy, przy herbatce, w przyjacielskiej atmosferze. Wszystkim, którzy z nami byli podczas tego wieczoru serdecznie dziękujemy.