Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

„Pierniczek świąteczny” – rozdanie nagród

pierniczekW poniedziałek 19 grudnia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze odbyło się rozdanie nagród w konkursie plastycznym „Pierniczek świąteczny”.

Małym i dużym artystom nagrody rzeczowe i książkowe wręczał burmistrz Jan Dżugaj, który był również fundatorem pierwszych nagród w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Na konkurs wpłynęły 264 prace wykonane w najróżniejszych technikach plastycznych i z rozmaitych materiałów przez uczniów gminnych szkół, przedszkoli, świetlic środowiskowych, ogniska plastycznego Atelier 43 oraz kółek plastycznych działających przy GOSiR w Twardogórze.

Jury konkursowe w składzie: Hanna Franc, Jolanta Franc i Ola Maria Kirchmann obradowało 12 grudnia i w kategorii przedszkolaków przyznało: pierwszą nagrodę Burmistrza Blance Chrzan, drugą Mai Stolarek, a trzecią Zuzannie Kiełtyce z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze. Wyróżnienia przyznano Julii Burdek ze SP w Grabownie Wielkim, Dawidowi Rychlikowi z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze, Szymonowi Wierzbickiemu ze SP w Goszczu, Roksanie Garbolińskiej ze Świetlicy Środowiskowej w Goszczu oraz Mai Obiegło i Nataszy Chwałek z Przedszkola Sióstr Opatrzności Bożej w Twardogórze.

W kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych pierwszą nagrodę Burmistrza otrzymała Hanna Babij, drugą Bartosz Wolf, a trzecią Adrian Strzech, wszyscy ze SP nr 2 w Twardogórze. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowe zdobyli: Agata Moczulska i Szymon Bednarski z Grabowna Wielkiego, Igor Skoczylas, Wiktoria Malczyszyn, Monika Głowacz i Agata Mozol z twardogórskiej „dwójki”, Karol Maślanka, Mateusz Kowalski i Alicja Ciosek z Goszcza, Kornelia Morka, Julia Hłądzyńska i Olga Barańska z Ogniska Plastycznego Atelier 43, Maja Pacyna z Kółka Plastycznego dla dzieci przy GOSiR w Twardogórze, Oliwia Durman ze Świetlicy Środowiskowej w Sosnówce oraz Dominika Dwornikowska ze SP nr 1 w Twardogórze.

Wśród uczniów klas IV-VI szkół podstawowych pierwszą nagrodę Burmistrza wywalczył Marcin Zagrodnicki, drugą Julian Kałandziak, a trzecią Adam Olszański, wszyscy chłopcy ze SP w Goszczu. Wyróżnienia przyznano Michałowi Michno i Maciejowi Obiegło ze SP nr 3 w Twardogórze, Marcie Urbanek z „dwójki”, Aleksandrze Bury z „jedynki”, Mateuszowi Garbolińskiemu z Goszcza i Wiktorii Richter z Grabowna Wielkiego.

W kategorii gimnazjalistów pierwsza nagroda Burmistrza przypadła Patrycji Szewczyk z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze, druga ex aequo Marii Antonowicz i Pawłowi Kuriacie z Kółka „Kuchcikowania” przy GOSiR w Twardogórze, trzecia Agnieszce Kulik z Gimnazjum nr 1, a wyróżnienie Klaudii Łozińskiej z Kółka „Kuchcikowania”.

W kategorii rodzinnej pierwsza nagroda Burmistrza trafiła do rodziny Rurańskich z Sądrożyc, druga do rodziny Gojnych z Grabowna Wielkiego, trzecia do rodziny Kamzolów z Twardogóry, natomiast wyróżnienie do pani Kazimiery Pruskiej z „rodzinnego” Kółka Plastycznego powyżej 16 lat działającego przy GOSiR w Twardogórze.

Burmistrz Jan Dżugaj życzył wszystkim osobom zebranym w bibliotece na uroczystym rozdaniu nagród zdrowych spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia i wiele szczęścia w Nowym Roku.

Galeria

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up