„Obrazy Adama Fajkowskiego” w twardogórskiej bibliotece.

img_5084W ramach promowania miejscowych twórców Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Twardogórze zaprasza na wystawę „Obrazy Adama Fajkowskiego”.

Wystawa składa się z 24 prac malowanych farbami akrylowymi. Tematem prac pana Adama są kwiaty i architektura. Wiele prac to jednak abstrakcje z pojawiającymi się symbolami pierwiastka kobiecego i męskiego.

Autor eksponowanych w bibliotece obrazów jest samoukiem, maluje od ponad 8 lat, podziwia malarzy klasycznych, jednak inspiruje go przede wszystkim sztuka nowoczesna, w przypadku której odbiorca może sam dokonać interpretacji dzieła.

W bibliotece obrazy Adama Fajkowskiego goszczą już po raz drugi, pierwszą wystawę można było oglądać w 2008 roku. Aktualną ekspozycję można podziwiać do końca marca w godzinach pracy placówki.