„O finansach… w bibliotece” – zakończenie projektu w Twardogórze i w Goszczu

img_7518W dniu 31 lipca br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Twardogórze oraz filia w Goszczu zakończyła projekt „O finansach… w bibliotece”. Seniorzy spotkali się po raz ostatni na szkoleniu pod hasłem „Bank centralny a inne banki”, na którym m.in. poznali możliwości jakie oferuje portal NBP, poszerzali wiedzę o kursach walutowych, inflacji i stopach procentowych.

Uczestnicy kursu z Goszcza po zakończeniu ostatniego modułu dołączyli do kursantów z Twardogóry . Jako, że projekt dofinansowany jest z Narodowego Banku Polskiego na zaproszenie biblioteki pojawiła rzecznik prasowy NBP – Oddział we Wrocławiu pani Kamila Miśkiewicz. Dzięki prezentacji multimedialnej seniorzy zapoznali się z historią Narodowego Banku Polskiego i jego celami, aktywnie uczestniczyli w prelekcji, wywiązała się również dyskusja o pozytywnych i negatywnych skutkach planowanego wprowadzenia do Polski waluty Euro.

Gośćmi były również Anna Miodyńska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informatycznego, która monitoruje przebieg projektu i Beata Tarnowska koordynator regionalny projektu z Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Na zakończenie uczestnicy z rąk burmistrza Jana Bernackiego, pani dyrektor Biblioteki Beaty Pięty oraz bibliotekarek prowadzących szkolenia w Twardogórze i Goszczu – Pauliny Nawrot i Doroty Markowskiej otrzymali certyfikaty ukończenia kursu. Wszyscy uczestnicy projektu dostali też materiały, z których korzystali podczas zajęć, dzięki którym będą mieli możliwość utrwalenia wiedzy zdobytej na szkoleniu. Potem wszyscy uczestnicy i goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, podczas którego dzielili się wrażeniami z przebytego kursu.