„O finansach… w bibliotece” pierwsze spotkanie uczestników kursu e-learningowego

indeksBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Twardogórze jako jedna z dwunastu placówek bibliotecznych na Dolnym Śląsku zakwalifikowała się do projektu „O finansach… w bibliotece”.

Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a projekt dofinansowany jest ze środków Narodowego Banku Polskiego. Oferta szkoleń skierowana jest dla osób w wieku 50+ z obszarów wiejskich i małych miejscowości. Projekt ma na celu zwiększenie wiedzy i umiejętności korzystania z narzędzi finansowych, jakie oferuje Internet.

Od 3 lipca w twardogórskiej czytelni internetowej realizowane są darmowe szkolenia , w których udział bierze 13 osób. Zajęcia prowadzone są w formie ćwiczeń grupowych, dyskusji oraz kursu e-learningowego, który objaśnia sposób działania dostępnych dla każdego instrumentów w planowaniu finansów i nie tylko. Na pierwszym spotkaniu uczestnicy dowiedzieli się m.in jak korzystać z internetowego kalkulatora, który pozwala na zorientowanie się jak przedstawia się stan budżetu domowego, jaki jest przychód, dochód, jaka jest suma wydatków w gospodarstwie domowym.

Kursy podzielone zostały na pięć spotkań, na których omawiane są moduły dotyczące racjonalnego gospodarowania budżetem domowym, internetowych banków, lokat, kredytów, kart płatniczych, ubezpieczeń oraz banku centralnego.

Szkolenia w lipcu i sierpniu przeprowadzone będą również w filiach bibliotecznych w Goszczu i Grabownie Wielkim.