Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

„Muzyka łączy pokolenia” – spotkanie w Grabownie Wielkim

img_0151W ramach realizacji grantu „Kulturalna i sportowa integracja międzypokoleniowa” w środę 17 października w Filii Bibliotecznej w Grabownie Wielkim odbyło się spotkanie pod hasłem „Muzyka łączy pokolenia”.

Młodzież szkolna przyszła wraz z nauczycielką muzyki Małgorzatą Nogą, oprawę muzyczną, przygrywając na akordeonie, zapewnił opiekun chóru „Grabowianie” Robert Orlikowski, a dorosłych reprezentowały członkinie chóru ubrane w piękne stroje i mieszkanki Grabowna.

Młodzi uczestnicy wspólnie z seniorami wymienili swoje zainteresowania muzyczne, mówili jakich słuchają wykonawców, które ich utwory szczególnie im się podobają. Jako pierwszy, bo starszy wiekiem, wystąpił chór z utworem „Serca dwa”, następnie rozśpiewała się nasza młodzież. Agata zaśpiewała karaoke Honeya „Sabotaż”, Madzia – Ewy Farny „Cicha”, Magdalena – Moniki Brodki „Miał być ślub” i wiele innych. Chłopcy zaprezentowali utwór Piotra Rubika „Niech mówią, że to nie jest miłość”.
W to jesienne popołudnie przy wspólnym śpiewaniu integrowały się pokolenia, a spotkanie muzyczne było okazją do zaprezentowania swoich talentów i miłego spędzenia wolnego czasu ze znajomymi. Przy słodkim poczęstunku, ze śpiewem na ustach szybko upłynął nam czas. Było to pierwsze takie spotkanie w Grabownie, ale tak wszystkim przypadło do gustu, że na pewno nie ostatnie. Występom dorosłych i dzieci przyglądała się córka jednej z chórzystek Marzena Zabawa, która na co dzień mieszka w Warszawie, gdzie zajmuje się m.in. projektowaniem mody. To ona w przyszłości zaprojektuje stroje dla pań z chóru „Grabowianie”.

Galeria

stopka_jpg_20110915_1615615190

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up