„Muzyka łączy pokolenia” – spotanie w Goszczu

img_0124MUZYKA ŁĄCZY POKOLENIA” –to międzypokoleniowe spotkanie wieczorne w ramach grantu „Kulturalna i Sportowa Integracja Międzypokoleniowa”, które odbyło się w Filii bibliotecznej w Goszczu w środę 17 października.

Na spotkanie zostali zaproszeni seniorzy oraz młodzież gimnazjalna i licealna, bywalcy i czytelnicy biblioteki. Na spotkaniu śpiewano piosenki okolicznościowe ze śpiewników przyniesionych przez gości oraz znajdujących się w zbiorach biblioteki. Młodzież wystąpiła z niespodzianką przygotowując kilka pięknych piosenek śpiewanych przy akompaniamencie gitary. Były to utwory Kasi Klich, Haliny Frąckowiak i Ryszarda Rydla. Śpiewano również wspólnie utwory ludowe znane wszystkim, a także piosenki o Goszczu np.„Hej Goszczanie” , „Mieszkańcy Goszcza” i „Hymn Seniora”. W rytmie melodii słychać było nie tylko piękny dźwięk gitary, ale także przytupy i oklaski. Bawiono się wyśmienicie, a potem przy wspólnym poczęstunku ze słodkościami opowiadano przeżycia i wspomnienia związane ze śpiewaniem oraz wymieniano się tekstami piosenek wykorzystując kserokopiarkę biblioteczną.

Spotkaniu w bibliotece towarzyszyła wystawa książek o muzyce – śpiewników dla dzieci, młodzieży i dorosłych, informatorów muzycznych, pozycji dotyczących dziejów muzyki światowej, i polskiej, znanych wykonawców i gry na instrumentach).

Jako, że środa była dniem meczu Polska –Anglia młodzież zaproponowała wspólne oglądanie części meczu w internecie. Na zakończenie wszyscy dziękowali sobie nawzajem i zadeklarowali powtórki „śpiewających” spotkań w zimowe wieczory.

stopka_jpg_20110915_1615615190