„Małe zwierzę w domu” – spotkanie z lekarzem weterynarii Emilianem Pogorzelakiem

029W poniedziałek 3 grudnia odbyła się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze druga pogadanka prowadzona przez lekarza weterynarii Emiliana Pogorzelaka pod hasłem „Małe zwierzę w domu”.

Na spotkanie przyszły dzieci uczęszczające na kółka przyrodnicze w Szkole Podstawowej nr 1 i 2 w Twardogórze pod opieką pań Barbary Kałańdziak i Marty Kozioł-Skrzypczak.

Pan Emilian przybliżył młodym słuchaczom sprawy dotyczące hodowli takich zwierząt futerkowych jak: świnka morska, chomik, królik miniaturowy, szynszyla, koszatniczka, myszka i szczurek (wyposażenie klatki, pielęgnacja, żywienie, choroby). Omówił jak założyć akwarium i wybrać jego lokatorów. Zachęcał również do hodowli zwierząt w terrariach, opowiadał o pięknie ubarwionych wężach zbożowych, boa dusicielach, żółwiach czerwonolicych i stepowych oraz legwanach.

Na koniec spotkania dzieci miały czas na zadawanie lekarzowi pytań dotyczących problemów ze swoimi milusińskimi. Pogadance towarzyszyła wystawa książkowa „O małych zwierzętach na bibliotecznych półkach”.

Kolejne spotkanie z lekarzem weterynarii odbędzie się w bibliotece 7 stycznia 2013 roku. Pan Emilian będzie wtedy opowiadał o koniach, a także dokończy wykład o małych zwierzętach.