„Lekcje się kończą” – głośne czytanie w bibliotece w Twardogórze

img_7056W środę 27 czerwca przyjechali do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze drugoklasiści ze SP w Goszczu wraz z wychowawczynią Danutą Zając i nauczycielką Lidią Szydełko, na lekcję biblioteczną, głośne czytanie i zajęcia literacko-rysunkowo-ruchowe.

Zajęcia dla dzieci poprowadziła pracownica interwencyjna Agata Babij. Zapoznała ona drugoklasistów z twardogórską placówką, która w stosunku do ich biblioteki szkolnej i goszczańskiej filii wydała się dzieciom bardzo duża. Pani Agata czytała dzieciom fragment książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” p.t. „Lekcje się kończą”. Dzieci wysłuchały fragmentu w dużym skupieniu, a potem bezbłędnie odpowiadały na pytania do tekstu i trafnie oddzieliły słowa, które w tekście występowały, od tych, które się nie pojawiły. Uczniowie podzieleni na drużyny poszukiwali w bibliotece rysunków, bawili się w gry ruchowe „Molekuły”, „Stonogę”, „Tip-topy” oraz zabawy intelektualne z wykorzystaniem zakrętek od słoików i guzików. Później dzieci kolorowały rysunki, na których musiały też umieścić samych siebie.

Na zakończenie zajęć uczniowie i ich panie otrzymali gadżety kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, w której biblioteka w Twardogórze uczestniczy, a także życzenia wielu słonecznych dni w czasie wakacji.