„Kluskowa brama” czyli głośne czytanie..

img_1-110W czwartek 20 marca na głośnym czytaniu w dziale dla dzieci Biblioteki Publicznej w Twardogórze gościła klasa II a ze SP nr 2 w Twardogórze wraz z wychowawczynią Ewą Łysek. Drugoklasistów spotkało nie lada wyróżnienie, ponieważ baśń  wrocławską „Kluskowa brama”, z tomiku Mariusza Urbanka „Mostek czarownic”, czytał im kierownik twardogórskiej piekarni Janusz Kremza. Dzieci z uwagą wysłuchały baśni, a potem z użyciem pytań sprawdzających, przetestowały swoje zdolności rozumienia tekstu. Test ten wypadł bardzo dobrze, dzieci zapamiętały wiele szczegółów i pięknie odpowiadały na pytania całymi zdaniami. Intensywny wysiłek umysłowy przerwaliśmy sobie gimnastyką z pluszakiem, a potem każdy zabrał pod pachę poduszkę do siedzenia i udaliśmy się do sali wystawowej na zajęcia z bezpieczeństwa w sieci z Fundację Orange dla Bibliotek. Drugoklasiści obejrzeli 3 krótkie filmy: „Dziewięćdziesiąt dziewięć”, „Papla”oraz „Bez kożuszka”, które były podstawą do dyskusji o tym co robić, aby wszyscy byli bezpieczni w czasie korzystania z komputera i internetu.

Galeria: