„Kącik Malucha” w dziale dla dzieci twardogórskiej Biblioteki Publicznej

Nowością w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze jest „Kącik Malucha”. Jest to wydzielona część działu dla dzieci, ze specjalnym kompletem małych mebli przystosowanych dla dzieci, różnymi zabawkami, a także książeczkami z twardymi stronami wyodrębnionymi na osobnych półkach.

Pomysł stworzenia „Kącika Malucha” zrodził się po wizycie bibliotekarek w czeskich bibliotekach w Pradze i Chrudimiu. Dla każdej grupy młodych czytelników są tam specjalnie wydzielone części biblioteki. Na miarę małej biblioteki publicznej spróbowaliśmy to zrobić także w twardogórskiej placówce, gdzie jest część dla maluchów, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalistów.

„Kącik Malucha” cieszy się dużym powodzeniem u najmłodszych, którzy przy małym stoliku mogą obejrzeć interesującą książeczkę, a także ich mam, które wyrażają się o pomyśle z uznaniem. Szczególnie dużo radości było w „Kąciku Malucha” w czasie zimowych ferii, gdy dzieci rozwijały tam swoje pasje plastyczne bawiąc się ciastoliną, klockami i wycinankami z papieru.