„Jak razem bawiliśmy się” – wystawa pograntowa

img_8642Z końcem października Grupa Emerytów z Twardogóry, Goszcza i Grabowna Wielkiego pod patronatem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy zakończyła realizację projektu „Kulturalna i Sportowa Integracja Międzypokoleniowa. Grant dofinansowany był ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”.

Projekt trwał pięć miesięcy i jego głównym celem była integracja międzypokoleniowa mieszkańców gminy Twardogóra poprzez podejmowanie wspólnych działań oraz organizowanie imprez o charakterze kulturalnym i sportowym. W czasie spotkań międzypokoleniowych mieliśmy okazję do poznawania siebie, swoich pasji, zainteresowań i oczekiwań. Zmniejszyliśmy dystans międzypokoleniowy i udowodniliśmy, że różnica wieku nie przeszkadza we wspólnej zabawie lecz nadaje jej inny wymiar i wartosć.

Projekt podsumowuje wystawa „Jak razem bawiliśmy się”, która w formie reportażu fotograficznego pokazuje poszczególne elementy grantu. Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy w twardogórskiej bibliotece w godzinach otwarcia placówki do końca listopada br. Później wystawa powędruje do filii bibliotecznych w Goszczu i Grabownie Wielkim.