„Duże zwierzę w domu. Pies i kot” – spotkanie z lekarzem weterynarii

img_8546W poniedziałek 29 października odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze spotkanie z lekarzem weterynarii Emilianem Pogorzelakiem pod hasłem „Duże zwierzę w domu. Pies i kot.” Na spotkanie przyszły dzieci z Kółka przyrodniczego w SP nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze pod opieką nauczycielki Barbary Kałańdziak, a także uczniowie ze SP nr 1.

Pan Emilian omówił bardzo szczegółowo, w formie pokazu multimedialnego, zagadnienia dotyczące: ras, wyboru odpowiedniego zwierzaka, zdrowego żywienia, profilaktyki weterynaryjnej i dobrego wychowania. Wykładowca przytaczał interesujące przypadki ze swojej praktyki lekarskiej, dzielił się ze słuchaczami osobistymi doświadczeniami w prowadzeniu psa i kota, przytaczał też wiele ciekawostek na temat poszczególnych ras. Dzieci pytały nie tylko o problemy związane ze zwierzętami, które mają w domach, ale także o pracę weterynarza. Widać było zainteresowanie młodych ludzi tematem. Dzieci przytaczały wiadomości zaczerpnięte z filmów przyrodniczych i literatury.

Kolejne spotkanie z sympatycznym weterynarzem odbędzie się w bibliotece pod koniec listopada i będzie poświęcone małym zwierzętom.