„Dolina Baryczy w fotografii Krzysztofa Barszczyka”

2013-09-12_009W bibliotece w Goszczu w ramach grantu realizowanego przez Klub Seniora przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy można oglądać wystawę „Dolina Baryczy w fotografii Krzysztofa Barszczyka”.

Krzysztof Barszczyk to mieszkaniec Grabowna Wielkiego, którego pasją jest fotografowanie ptaków i zwierząt zamieszkujących lasy i stawy w okolicach jego rodzinnej miejscowości . Pan Krzysztof każdą wolną chwilę spędza w lesie, na łące, czy w szuwarach obserwując zwierzęta w towarzystwie aparatu fotograficznego. Czas w lesie płynie inaczej niż zwykle, to milczące oczekiwania na zająca, lisa, sarnę czy jelenia. Natomiast na takie okazy jak bóbr, borsuk czy jenot trzeba czekać polując aparatem fotograficznym niekiedy wiele godzin. Najczęściej jednak oczekiwanie kończy się satysfakcją w postaci pięknego ujęcia.
Biblioteka w Goszczu serdecznie zaprasza do oglądania wystawy fotograficznej Krzysztofa Barszczyka w godzinach otwarcia placówki. Ekspozycja będzie czynna do 20 października br.

Poeta Bolesław Grobelny tak napisał w bibliotecznej kronice po obejrzeniu wystawy:
Pejzaż mnie zachwyca,
Gdy patrzę okiem
na Krzysztofa Barszczyka.
Zdjęcie milczy, nie krzyczy…
W ciszy, w emocji chwili pieśń śpiewa-

Hymn pochwalny przyrodzie Doliny Baryczy.”