„DOBRE CZASY” – Stowarzyszenie „Potęga lasu” realizuje grant z programu „Działaj lokalnie 2012”

Na początku roku zgłosiła się do nas młodzież gimnazjalna z prośbą o pomoc przy realizacji ich pomysłów. Nasza młodzież bardzo chce zaistnieć dla środowiska, pokazać, że coś potrafi, że jest inna niż odbiera ich otoczenie. Pragną zostawić po sobie pozytywny ślad i zmienić na lepsze swoje otoczenie.

Jedna dziewczyna z tej grupy powiedziała: „Potrafimy się razem trzymać, bawić i wspierać się wspólnie. Pragniemy mieć szansę się pokazać. Jednocześnie chcemy rozwijać swoje talenty”. Pomysłów na to było mnóstwo, dali nam ich spis na kartce. Jednym z nich zajęliśmy się od razu. Chodziło o to, żeby zintegrować się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 3 zrobić coś dla nich. Młodzi ludzie mają olbrzymią potrzebę spotykania się, wspólnego działania.
Priorytetem jest włączenie w działalność społeczną i publiczną Doliny Baryczy. Pragną mieć wpływ na ochronę środowiska i wizerunek otoczenia. Przy okazji chcą się spotykać, integrować, współdziałać, rozwijać swoje pasje. Razem z dorosłymi chcą działać w swoim środowisku, ulepszać otoczenie.
Postanowiliśmy wystartować w konkursie „Działaj lokalnie”, spotkaliśmy się i tak powstał projekt „Dobre czasy”. Zaplanowaliśmy w nim różne działania m.in. warsztaty kulinarne, warsztaty Klubu Młodego Odkrywcy, spotkania z pasjonatami, wspólne spotkania przy małym co nieco. Efekty naszej wspólnej pracy postanowiliśmy zaprezentować na imprezach gminnych, jak również zorganizować wystawę ze zdjęciami z naszych działań.
„Potrafimy się razem trzymać, bawić i wspierać się wspólnie. Pragniemy mieć szansę się pokazać. Jednocześnie chcemy rozwijać swoje talenty.
Dla nas to są dobre czasy:) Zapraszamy na nasze imprezy zapewniamy dobrą zabawę – strawę dla ducha i małe co nieco dla ciała:)