„Dalekie obserwacje” – wystawa fotografii Romana Szustera

006-7Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Twardogórze serdecznie zaprasza do oglądania wystawy fotografii mieszkańca Twardogóry Romana Szustera „Dalekie obserwacje”. Wystawa składa się z 28 fotografii barwnych przedstawiających ujęcia okolicznych miast oraz gór polskich i czeskich.

Pan Roman tak pisze o swoich zainteresowaniach i o wystawie:

„Jedną z moich pasji są góry. Dalekie obserwacje, czym są? Najprościej mówiąc to fotografa dalekosiężna, przekraczanie kolejnych granic, jak daleko wzrok sięga. Z Twardogóry, co można dostrzec? Do niedawna sądziłem, że Ślężę 75 km i Góry Sowie 102 km. Okazuje się że przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, z naszych okolic, można zobaczyć Czechy, pasmo Jesionków z górą Praded na czele, 141 km, całe Sudety, doskonale widoczny jest też Wrocław i Oleśnica.

Zapraszam do zdjęć. W antyramie VI znajdują się zdjęcia Karkonoszy widzianych ze Wzgórza Bożenki, które może nie powalają urokiem, ale są rekordem odległości dla Sudetów Zachodnich. Najdalsze obserwacje i zdjęcia Śnieżki pochodzą z okolic Zielonej Góry 133 km, Śląsk Opolski 137 km, z Twardogóry 139 km (do Szrenicy 151 km).

W Twardogórze można poczuć się jak w górach, wystarczy w odpowiedniej porze wybrać się na Wzgórze Bożenki lub Winne Wzgórze.” (okolice miejscowości Chełstów, Drogoszowice i Sądrożyce).

Wystawę będzie można oglądać w siedzibie Biblioteki przy ul. Wielkopolskiej 11 do końca kwietnia.