„Cztery pory roku” Krzysztofa Barszczyka

W grabowiańskiej filii Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Twardogórze została otwarta wystawa fotograficzna „Cztery pory roku” Krzysztofa Barszczyka. Ekspozycja, składająca się z 39 barwnych zdjęć w formacie A4, przedstawia życie i zachowania dzikich zwierząt w różnych porach roku.

Pan Krzysztof jest mieszkańcem Grabowna Wielkiego. Od lat fotografuje zwierzęta żyjące w okolicznych lasach. Już jako dziecko uwielbiał przebywać na łonie przyrody i obserwować dziko żyjące zwierzęta. Zamiłowanie z dzieciństwa przekształciło się w pasję w życiu dorosłym.
”Ja podobnie jak wytrawny łowca znam swoje terytorium, podobnie jak on zbliżam się do zwierzęcia tylko z wiatrem – wiem,że inaczej może mnie wyczuć już z odległości 0,5km. Moim celem jest dać świadectwo urodzie i harmonii tego świata.To moje wielkie trofeum” – mówi autor zdjęć.
Krzysztof Barszczyk wystawiał swoje prace w Hali Ludowej we Wrocławiu w czasie „Targów łowieckich, w oleśnickim MOKiS-ie i w twardogórskiej Bibliotece, gdzie był również laureatem konkursów fotograficznych.
Wystawę Krzysztofa Barszczyka można oglądać w Bibliotece w Grabownie Wielkim do końca marca br. w godzinach pracy placówki.