Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Twardogórze

Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.

„BOMBKA BOŻONARODZENIOWA” – konkurs plastyczny

145Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Twardogórze już, czy też dopiero… w bożonarodzeniowej dekoracji.

15 grudnia we wtorek odbyło się otwarcie wystawy bombek i rozdanie nagród laureatom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym na najładniejszą „Bombkę bożonarodzeniową”, ogłoszonym przez bibliotekę w październiku.
Na konkurs wpłynęło 259 prac, ze wszystkich gminnych przedszkoli i szkół. Przy wykonywaniu bombek posłużono się najróżniejszymi technikami plastycznymi i materiałami. Młodsze dzieci mogły namalować bombkę na kartce z bloku, natomiast starsze miały wykonać bombki w formie przestrzennej.
Prace plastyczne oceniło jury konkursowe w składzie: Maria Kucharska, Ola Maria Kirchmann i Beata Pięta.
W kategorii przedszkolaków: pierwszą nagrodę Burmistrza zdobył Błażej Radomski z Miejskiego Przedszkola w Twardogórze, drugą Kornelia Krajewska też z M.P., trzecią Zuzanna Maszyna z Przedszkola Sióstr Opatrzności Bożej w Twardogórze, czwartą Aleksandra Pękala, piątą Mateusz Dynowski, a szóstą Kamila Bilska – wszyscy z twardogórskiego przedszkola miejskiego.
Wyróżnienia w tej kategorii przyznano: Oliwii Rumińskiej, Oliwii Górowskiej i Mateuszowi Moczulskiemu z klasy „0” ze S.P. w Grabownie Wielkim oraz Martynie Ślusarek, Amelii Janik i Angelice Sowie z Miejskiego Przedszkola oddział w Goszczu.
W kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych: pierwszą nagrodę Burmistrza przyznano Kacprowi Rumińskiemu ze S.P. w Grabownie Wielkim, drugą Mai Pokrandt też z Grabowna, trzecią Aleksandrze Molińskiej, czwartą Beacie Dumin, piątą Karolinie Krzywickiej, a szóstą Karolinie Sulidze – wszystkie dziewczynki reprezentowały S.P. nr 2 w Twardogórze, siódmą nagrodę w tej kategorii wiekowej dostała Mariola Gabryelska ze S.P. nr 1 w Twardogórze.
Wyróżnienia otrzymali: Daria Łuczak, Klaudia Łuczak i Adrian Kramarz z twardogórskiej „jedynki”, Agata Moczulska, Kacper Bednarski i Małgorzata Tomczuk ze S.P. w Grabownie Wielkim, Nikola Pawlak, Marcin Bagiński, Natalia Prymas, Ewelina Kocik i Agnieszka Mazurek z „dwójki”.
Wśród uczniów klas IV-VI szkół podstawowych: pierwszą nagrodę Burmistrza otrzymała Natalia Łuczak ze S. P. nr 3 w Twardogórze, drugą Aleksandra Morka z „jedynki”, trzecią Monika Wolna , a czwartą Alicja Ochędzan, obie ze S.P. nr 2, natomiast piątą Zuzanna Kraska ze S.P. nr 1.
Wyróżniono prace: Sandry Czajkowskiej i Katarzyny Kodyry z „dwójki”, Kingi Puchalskiej z „jedynki” i Juliana Kałandziaka ze S.P. w Goszczu.
W kategorii gimnazjalistów przyznano: pierwszą nagrodę Burmistrza Monice Malczyszyn, drugą Arlecie Snopek, a trzecią Sylwii Pawelec z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze.
Laureatom konkursu nagrody książkowe i rzeczowe wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Jan Dżugaj, który życzył również wszystkim zebranym zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
Wystawę bombek będzie można oglądać w siedzibie biblioteki przy ul. Wielkopolskiej 11 do końca stycznia 2010 roku w godzinach pracy placówki.

Galeria

145

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up